Biegać każdy może !

Ach, wiosna. Ta wspaniała pora roku, kiedy wreszcie możesz wyciągnąć z szafy ulubione sportowe obuwie, pozbyć się tych wszystkich swetrów i szalików, ubrać wygodną bluzę i zacząć biegać. Bieganie jest super, ale o tym pewnie wszyscy już wiecie, bo nie sposób nie zauważyć jak popularne stały się chociażby osiedlowe treningi i miejskie maratony. Dołączenie do jednej z takich grup treningowych to super pomysł na początek. Nie oczekuj, że wszyscy od razu będą pro, a raczej na pewno prawie nikt nie będzie. Po to tworzą się takie społeczności, by dzielić się radami, wspólnie trenować i wspólnie się doskonalić.

Fajną sprawą jest to, że bieganie jest naprawdę ogólnodostępne. Nie musisz wypożyczać żadnego dodatkowego sprzętu. Tylko na początek przyda się wygodny strój i obuwie – podstawa. Moim zdaniem warto zainwestować najwięcej właśnie w buty, tak by dobrze amortyzowały stawy i kolana podczas biegu. Poza tym powinny być wygodne i mieć dobrze rozwiązany system przepływu powietrza od stopy i do stopy w czasie biegu. Reszta ekwipunku może, ale nie musi być na wypasie. Przyda wam się też apka na smartfona do trackowania trasy, i chwalenia się swoimi osiągnięciami. Nie, nie chodzi o to, aby naszym rozleniwionym znajomym wytykać, że podczas gdy oglądają kolejny odcinek serialu, my robimy rundkę dookoła ich bloku, chodzi o świadomość własnych osiągów, i możliwości. Telefon możemy umocować na ramieniu za pomocą specjalnej opaski, do nabycia w sklepach sportowych.

Teraz możesz już śmiało ruszyć w trasę. Aha, jeszcze jedno, pamiętaj aby się co jakiś czas nawadniać, szczególnie jeśli planujesz np. Trening do maratonu. Zamiast napojów z elektrolitami dobrze jest wybrać naturalną wodę mineralną, z dodanymi kawałkami owoców oraz mięty. Nie tylko dobrze smakuje, ale i dobrze nawadnia, a kwasy owocowe zapobiegną zmęczeniu organizmu i utracie energii.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  stiffadmin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *