Doniczki z niczego

Wiosna to pora, która jak żadna inna zachęca nas do przejrzenia zawartości swoich szafek, komód i szuflad, wywleczenia z nich staroci, i artystycznego eksperymentowania z nimi, lub…ekologicznego pozbycia się, jak kto woli. Dla tych z nas, którzy jednak czują artystyczną nutkę w swojej duszy, proponujemy kilka prostych, i niezwykle ozdobnych sposobów na umieszczenie zieleni w swoim najbliższym otoczeniu z niewielką pomocą nieużywanych staroci, które wiele z nas nazwało by odpadkami. A zatem do dzieła!

Sposób pierwszy: ze słoika

Chyba nie ma nic zbierającego się w większych ilościach w naszych piwnicach, jak słoiki. Za każdym razem, kiedy kupujemy np. produkty kiszone, albo gotowe kompozycje surówek, przybywa nam kolejny. Jest sposób, aby temu zaradzić, ale niekoniecznie wszystkie z nich musimy wrzucać do pojemnika na szkło. Kilka możemy zostawić jako doniczki, np. do hodowania ziół na kuchennym parapecie. Możemy je zarówno ozdobić, jak i pozostawić w surowej, naturalnej i przezroczystej formie. Wystarczy tylko dodać plakietkę z podpisem danego zioła. I gotowe!

Sposób drugi: z butelki

Tak,tak. Większość z nas jeżeli w ogóle ponownie używa butelki, to robi z niej wazon. I to też jest fajne rozwiązanie, które wprowadza oryginalny klimat do naszych wnętrz. My jednak zachęcamy was do spróbowania tym razem czegoś nieco odmiennego. Przygotujmy ostrą piłę, albo inne narzędzie do cięcia szkła (może być cienka metalowa linka) i odetnijmy na prosto część butelki z szyjką. Następnie odwróćmy ją do góry nogami. Teraz do dolnej części doniczki nalej wody, a do górnej nasyp ziemi i posadź w niej roślinę. Taka doniczka zapewni twoim kwiatom i ziołom stały dostęp do wody, i również podlewanie ich stanie się dużo mniej pracochłonne.

Sposób trzeci: ze starej porcelany

A co zrobić ze starą porcelaną? Sposób jest prosty. Jeżeli zostało nam kilka starych filiżanek, dzbanków albo sosjerek, które już nie spełniają swojej funkcji przy stole, to możemy i je przerobić na doniczki. Często wyroby mają dodatkowo tak ładną estetykę, że nie trzeba już do nich dodawać żadnych dodatkowych aplikacji. Są bardzo często rzeźbione i ręcznie malowane w kunsztowne wzory. Dlatego też filiżanka z wyrastającą z niej nowalijką wygląda bardzo oryginalnie, takie małe spotkanie sztuki z naturą w twoim domowym zakątku.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  stiffadmin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *