Zioła – korzystajmy z darów natury

Zioła różnego rodzaju były stosowane od wieków w celu leczenia lub zapobiegania dziesiątkom chorób. Od zawsze uważane były za naturalne lekarstwo, które charakteryzowało się nieodzownym bezpieczeństwem stosowania. Lekarstwo, które nie posiadało skutków ubocznych, szkodliwych dla ludzi oraz zwierząt. Nie od dziś mówi się, że wśród ziół możemy z powodzeniem znaleźć lek na wszystkie choroby tego świata.

Wszystkie zioła zawierają specyficzne substancje, które wpływają na ludzki metabolizm. To właśnie one posiadają cudowne właściwości. Do ziół zaliczamy gatunki lecznicze, takie, których używamy w naszych kuchniach do przyprawiania potraw, oraz trujące, które choć mimo ziołowej klasyfikacji, nie nadają się do leczenia ludzkich infekcji. Zioła to grupa roślin obejmująca jednoroczne albo dwuroczne rośliny zielne, byliny, warzywa, krzewy oraz niektóre gatunki grzybów.

Skąd brać konkretne zioła? Najprostszym sposobem jest udanie się do sklepu z ziołami, bądź dobrze wyposażonej apteki. Zielarze i farmaceuci z przyjemnością doradzą nam, w jakie zioło powinniśmy się zaopatrzyć w celu zażegnania konkretnej dolegliwości. Innym sposobem, wymagającym naszego zaangażowania i znajomości konkretnych ziół jest samodzielne pozyskiwanie ich ze stanowiska naturalnych – lasów, łąk. Jest to jednak uciążliwe i pracochłonne, ponieważ oprócz zbiorów musimy je przygotować, zasuszyć do dalszego z nimi postępowania. W większej ilości przypadków polecamy pierwszą opcję.

Ostatnie wpisy

Najnowsze komentarze

  Archiwa

  Kategorie

  Meta

  stiffadmin Opublikowane przez:

  Bądź pierwszą osobą, która zostawi swój komentarz

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *